Thaçi e Daçiç vazhdojnë sot dialogun në Bruksel - Lajme.Org

Ministri i jashtëm i Kosovës: Serbia po na provokon - News, Lajme - Vizion Plus Serbia-Kosovo: funziona la gestione congiunta dei confini Fjalimi i Skender Hysenit në KS

According to Dacic, the public dialogue on Kosovo and Metohija, announced by President Vukic in his program speech as one of the priorities, gives an answer "how mature we are". Dacic e thaci si incontrano a bruxelles Creato il 25 ottobre 2012 da Pasudest. di Marina Szikora, corrispondente di Radio Radicale - Il testo è tratto dalla puntata di Passaggio a SudEst andata in onda oggi. L'incontro di Bruxelles tra Catherine Ashton, Ivica Dacic e Hashim Thaci. E' arrivato il tempo per un accordo storico con Priština e per la conclusione degli accordi, ha affermato il di Marina SzikoraDomenica sera [8 settembre, n.d.r.], a Bruxelles, nel corso del sedicesimo incontro tra il premier serbo Ivica Dačić e quello kosovaro Hashim Thaqi, con la mediazione dell’Alto rappresentante dell’UE per la politica estera e di sicurezza, Cathrine Ashton e’ stato compiuto un grande passo in avanti sia per quanto riguarda le integrazioni europee che per quanto riguarda Kryeministri i Kosovës dhe ai i Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiq do të takohën sot në Bruksel raundin e 14 të bisedimeve me ndërmjetësimin e shefes së diplomacisë evropiane, Catherine Ashton. Zbatimi i marrëveshjeve, diskutimi për organizimin e zgjedhjeve lokale, me theks të veçantë në komunat në veri të Kosovës si dhe formimi i … Ivica Dacic News Service from EIN News. Online News Monitoring Made Simple. Established in 1995, EIN Newsdesk helps millions of users track breaking news across thousands of trusted websites. takimit Thaçi-Dacic proklamuan. edhe njohjen e Kosovës nga Serbia. Ministrja e Integrimeve europiane, Vlora Çitaku, shfrytëzoi. për këtë rrjetet sociale. “Kosova. dhe Serbia u pajtuan që të. hapin zyrat ndërlidhëse në të. dyja kryeqytetet! Hap i parë drejt. njohjes!”, kishte shkruar Çitaku. Gazeta në ndërkohë ka mësuar

[index] [19084] [13527] [2115] [10469] [30332] [7643] [33236] [11751] [30736] [32222]

Ministri i jashtëm i Kosovës: Serbia po na provokon - News, Lajme - Vizion Plus

Close. This video is unavailable. L'accordo, raggiunto a Bruxelles dal premier serbo, Ivica Dacic, e da quello kosovaro, Hashim Thaci, sta trovando applicazione senza particolari problemi. "È ottimo, possiamo attraversare il ... Fillimi i Pavarësisë për të folur në KS. This feature is not available right now. Please try again later.

#